9.9. Mindig legyen mérhető az eredmény!
A reklámszöveget mindig úgy írd meg, hogy annak eredménye mérhető legyen! Szigorúan tilos olyan reklámeszközt használni, aminek a hatékonysága csak becsülhető. Csak olyan reklámeszközt használj, és csak olyan reklámszöveget írj, aminek az eredményeként lézerpontossággal megállapítható, hogy milyen eredményt produkált.
Rossz példa: „Jöjjön be áruházunkba, mert most minden asztal 40%-os kedvezménnyel kapható!” A boltba belépve pedig minden asztalra ki van rakva a „40%-os kedvezmény” tábla. Hogy fogod mérni a reklámanyagod hatékonyságát? A nap végén az eladást mi hozta? A kiállított bútoron levő reklámtábla vagy az újsághirdetés? Nem tudjuk, így ezt a megoldást nem szabad használni.
Jó példa: "Jöjjön be áruházunkba, és ha a kasszánál bemondja a titkos jelszót: „punnyasztott béka”, akkor 40%-os kedvezményt kap CSAK ÖN abból az árból, ami az asztalokra van kiírva (a kedvezmény csak az asztalokra vonatkozik)." (Megjegyzés: a „punnyasztott béka”, mint titkos jelszó megtörtént eset, de ettől még bátran használhatod Te is.) Ezzel a megoldással azonnal lézerpontossággal lehet mérni, hiszen csak az kap kedvezményt, aki ezt a jelszót mondja be.
|
|
|
Érdemes elolvasni a részletes leírást is!
Tipp:
Használj több megjelenést, és mindegyikbe más-más jelszót írj. Ha a nálad maradó számla hátuljára az értékesítőd ráírja az ügyfél által mondott jelszót, pontos képet kapsz, honnan jönnek a vásárlóid.
MiniCRM rendszerben A/B sablonban lehet tesztelni az email kampányokat.
Hogyan működik?
- Írsz két emailt ugyanarra a kampányra, lehet hogy csak a címsor változik.
- Beállítod, hogy a listád 10-20%-án tesztelje, melyiket nézik, nyitják meg jobban.
- Két nap múlva automatikusan azt küldi ki a maradék 80% listára, amelyik jobban teljesített.