Keresés
Keresési feltételek
A keresési feltétellel megegyező cikkek
A leggyakoribb probléma a szövegírás kapcsán valahogy így fogalmazható meg:
"Mi a fenét írjak?"
Talán a Te nyakadba is szakadt már úgy valamilyen reklámszöveg megírásának a feladata, hogy SOS kellett valamit írni, de fogalmad nem volt, hogy mit csinálj.
Erre van egy nagyon hatásos módszerem, ami a következő, nagyon egyszerű lépésekből áll:
1. Pontosan határozd meg, hogy milyen eredményt szeretnél elérni!
Példa: Azt szeretném, hogy a most leadandó reklámanyagom hatására legalább 200 ember jöjjön be az üzletembe, mától számított 1 hónapon belül.
Fontos, hogy amikor meghatározod a célod, legyél nagyon konkrét, pontos. Mindenképpen határozd meg, hogy mit vársz a reklámszövegtől.
Nézzünk erre néhány példát:
-
A reklámszövegtől azt várom, hogy a vevő jöjjön be az üzletbe. Profi értékesítőim vannak, azok úgyis eladnak az érdeklődőnek.
-
Azt várom, hogy feliratkozzon a honlapomon. Profi értékesítési rendszerem van, az úgyis eléri, hogy az ügyfél majd vásároljon.
-
Azt várom, hogy az álló raktárkészletem apadjon.
-
Azt várom, hogy extra megrendelésem érkezzen.
Továbbá határozd meg az elvárt eredmény mértéket!
-
jöjjön be 200 érdeklődő az üzletbe
-
iratkozzon fel az oldalamon legalább 500 érdeklődő
-
csökkenjen az álló raktárkészletem legalább 1.000.000 forinttal
-
legyen legalább 1.000.000 forint értékű extra megrendelésem
Végezetül tegyél hozzá határidőt!
-
1 hónapon belül
-
a következő hét végéig
Tehát egy jól meghatározott szövegírás cél így néz ki (folytatáshoz görgess!)
Bármilyen reklámszöveget is írsz, mindig minden reklámszövegnek van 4 része, akár tetszik, akár nem.
Ezek pedig a következők:
1. Cím:
A cím az, amit az érdeklődő legelőször meglát, amikor rápillant a reklámszövegedre (például szórólapra). A cím még véletlenül sem azt jelenti, amit általános iskolában nyelvtan órán tanultunk. A cím bármi, amit először meglátok, amikor ránézek a reklámanyagodra.
Kicsit másként megfogalmazva: a cím az, ami eléri, hogy ránézzek a reklámanyagodra.
A cím feladata: az, hogy magára vonja a figyelmet, és rávegyen arra, hogy 3 másodperc figyelmet szánjak a reklámanyagodra.
A címnek még véletlenül sem feladata, hogy eladja a terméket. Csak és kizárólag annyi a célja, hogy magára vonja a figyelmet, és rávegyen, hogy továbbolvassak. Erre maximum 3 másodperced van.
Ebből több dolog is azonnal nyilvánvaló:
A címnek olyannak kell lenni, amit 3 másodpercen belül megtalálok, elolvasok (ha szövegről van szó), megértek, és ez alapján el tudom dönteni, hogy érdekel-e vagy sem. Ha a cím nem ilyen, akkor a reklámszöveged hatékonysága radikálisan csökken.
Talán feltűnt, hogy nem írtam arról, hogy a jó cím eléri, hogy minél többen továbbolvassanak. Azért nem írtam, mert a címnek nem feladata, hogy minél többen továbbolvassanak. A címnek az a feladata, hogy szelektálja az olvasót érdeklődőre és nem érdeklődőre.
Az érdeklődő feladata, hogy továbbolvasson, a nem érdeklődő feladata, hogy bezárja a weboldalt, kidobja a szórólapot, továbblapozzon az újságban.
Tehát a jó cím szelektál!