Vállalkozóból Cégvezető program - 3. hónap, reklám szöveg írás
- Surányi Feri: "Fehér lap" szindróma - hogyan kerüld el.
- Egyszerű, de működő módszer a vevő profil tervezéshez.
- Juhász Attila: Hogyan működj együtt marketing alvállalkozókkal?
- Kvalifikáció a szövegírásban.
TermékPiramis, avagy az áremelés művészete.
Fő témánk a kreatív termékfejlesztés, áremelés, szakértői pozíció elfoglalása, kilépés az árversenyből. Juhász Attilával dolgozhatsz a saját kreatív termékfejlesztéseden.
Érzed ugye, hogy ezt nem egy kávé mellett fogjuk felépíteni…
Elég jó a TermékPiramis ötleted, hogy dolgozzunk rajta?
»» Elméleti tananyagok, e-book-ok, munkafüzetek, videók.
»» Havonta több online webinár, csoportos tanácsadás, gyakorlati példák, ötletek.
»» Kétszer egy óra egyéni online konzultáció Juhász Attilával.
»» Havonta egyszer személyes workshop-on Ajánló Partner keresés (belépődíjas).
Költsége: Egyszeri 49.000 Ft + ÁFA összegért. (nem előfizetés!!!)
Kinek ajánlom a TermékPiramis konzultációt?
- Ha szeretnél szakmai könyvet írni, de kellene pár példa.
- Ha szakértőként, szakemberként eleged van a gatyaletolásból.
- Ha már elolvastad a TermékPiramis e-book-ot,
és konkrét ötleteket, terveket akarsz auditálni, egyeztetni.
Kinek NEM ajánlom?
- Ha még nincs meg az első 10 ügyfeled.
- Ha NEM olvastad a TermékPiramis e-book-ot!
www.termekpiramis.hu - A TermékPiramis haladó szint, marketing termékek fejlesztése, belépő termékek, fejőstehén, Lamborghini termékek...
Gondolatébresztőként: hányféle terméked lehet(ne)?
- Csali termék - amivel listára hozod az embereket
- Info termék - amivel szakértői státuszt építesz
- Belépő termék - amivel kinyitod a pénztárcát
- Kapcsolt Partneri Termék - amivel extra jutalékot és több/jobb ügyfelet szerezhetsz
- Virtuális termék - amiért nem kérsz pénzt, mégis értékesebbnek tűnik a fő termék
- Fő termék - amiből most is élsz
- Upsell / downsell ajánlat
- Csomag ajánlat - amivel összehasonlíthatatlanná teszed a fő termék ajánlatod
- VIP termék - a fő terméked extra változata
- "Bármi áron" termék - az életmentő termék/szolgáltatás, amiért bármennyit kérhetsz
- Rejtett termék - ajándék, amit ingyen adsz, mégis pénzt keresel vele
- A Lamborghini az üzletedben
- PartnerProgram, közös kampány
- Franchise termék
- Álom ügyfél terméke
Csatlakozol a kihíváshoz?
A leggyakoribb probléma a szövegírás kapcsán valahogy így fogalmazható meg:
"Mi a fenét írjak?"
Talán a Te nyakadba is szakadt már úgy valamilyen reklámszöveg megírásának a feladata, hogy SOS kellett valamit írni, de fogalmad nem volt, hogy mit csinálj.
Erre van egy nagyon hatásos módszerem, ami a következő, nagyon egyszerű lépésekből áll:
1. Pontosan határozd meg, hogy milyen eredményt szeretnél elérni!
Példa: Azt szeretném, hogy a most leadandó reklámanyagom hatására legalább 200 ember jöjjön be az üzletembe, mától számított 1 hónapon belül.
Fontos, hogy amikor meghatározod a célod, legyél nagyon konkrét, pontos. Mindenképpen határozd meg, hogy mit vársz a reklámszövegtől.
Nézzünk erre néhány példát:
-
A reklámszövegtől azt várom, hogy a vevő jöjjön be az üzletbe. Profi értékesítőim vannak, azok úgyis eladnak az érdeklődőnek.
-
Azt várom, hogy feliratkozzon a honlapomon. Profi értékesítési rendszerem van, az úgyis eléri, hogy az ügyfél majd vásároljon.
-
Azt várom, hogy az álló raktárkészletem apadjon.
-
Azt várom, hogy extra megrendelésem érkezzen.
Továbbá határozd meg az elvárt eredmény mértéket!
-
jöjjön be 200 érdeklődő az üzletbe
-
iratkozzon fel az oldalamon legalább 500 érdeklődő
-
csökkenjen az álló raktárkészletem legalább 1.000.000 forinttal
-
legyen legalább 1.000.000 forint értékű extra megrendelésem
Végezetül tegyél hozzá határidőt!
-
1 hónapon belül
-
a következő hét végéig
Tehát egy jól meghatározott szövegírás cél így néz ki (folytatáshoz görgess!)
Hogyan automatizáld a marketingkommunikációt (nem kell reklámszöveget írnod)?
Sok évvel ezelőtt azon gondolkoztam, hova is tartok, hova tart a vállalkozásom.
Azt vettem észre, hogy vállalkozásom indulása óta volt egy trend, ami folyamatosan emelkedett, és volt még egy, ami az elején nagyon jól indult, aztán rossz irányba fordult, és valahogy úgy maradt.
Az egyik trend a munka mennyisége.
A vállalkozásom indulása óta egyre többet dolgozok. Egyszerűen az elején még indult napi 6-8-10 óra munkával (átlagot számolva), viszont ez egyre csak nőtt, és lassan oda jutottam, hogy napi 12-13 órára ment fel, beleszámítva a hétvégéket is.
Viszont ennél még rosszabb volt a helyzet, mert a maradék időben (aminek nagy részét az alvás tette ki) sem voltam képes elvonatkoztatni a cégemtől, folyamatosan a napi problémák jártak a fejemben.
Összefoglalva: nem napi 12-13 órát dolgoztam, hanem a valóságban sokkal többet, hiszen hiába voltam otthon a családommal testben, de lélekben végig a cégben voltam.
Bármilyen reklámszöveget is írsz, mindig minden reklámszövegnek van 4 része, akár tetszik, akár nem.
Ezek pedig a következők:
1. Cím:
A cím az, amit az érdeklődő legelőször meglát, amikor rápillant a reklámszövegedre (például szórólapra). A cím még véletlenül sem azt jelenti, amit általános iskolában nyelvtan órán tanultunk. A cím bármi, amit először meglátok, amikor ránézek a reklámanyagodra.
Kicsit másként megfogalmazva: a cím az, ami eléri, hogy ránézzek a reklámanyagodra.
A cím feladata: az, hogy magára vonja a figyelmet, és rávegyen arra, hogy 3 másodperc figyelmet szánjak a reklámanyagodra.
A címnek még véletlenül sem feladata, hogy eladja a terméket. Csak és kizárólag annyi a célja, hogy magára vonja a figyelmet, és rávegyen, hogy továbbolvassak. Erre maximum 3 másodperced van.
Ebből több dolog is azonnal nyilvánvaló:
A címnek olyannak kell lenni, amit 3 másodpercen belül megtalálok, elolvasok (ha szövegről van szó), megértek, és ez alapján el tudom dönteni, hogy érdekel-e vagy sem. Ha a cím nem ilyen, akkor a reklámszöveged hatékonysága radikálisan csökken.
Talán feltűnt, hogy nem írtam arról, hogy a jó cím eléri, hogy minél többen továbbolvassanak. Azért nem írtam, mert a címnek nem feladata, hogy minél többen továbbolvassanak. A címnek az a feladata, hogy szelektálja az olvasót érdeklődőre és nem érdeklődőre.
Az érdeklődő feladata, hogy továbbolvasson, a nem érdeklődő feladata, hogy bezárja a weboldalt, kidobja a szórólapot, továbblapozzon az újságban.
Tehát a jó cím szelektál!
Az eredményes reklámszöveg azonnal magára vonja a potenciális ügyfél figyelmét, viszont érdektelenséget vált ki a nem vevőből.
Egy kiváló reklámszöveget észre sem veszel, ha nem neked szól, viszont azonnal felkapod a fejed, ha Téged akar megszólítani (erre hamarosan mutatunk számos példát).
Viszont ennél sokkal többet jelent a jó reklámszöveg.
A jó reklámszöveg nem csak magára tudja vonni a figyelmet, hanem képes azt megtartani, képes olyan érzéseket kiváltani a célpiaci személyből, ami megfelel annak, amit az írója szeretne elérni.
A jó reklámszöveg elgondolkodtat, mélyíti a problématudatot, és akcióra késztet.
A jó reklámszöveg olyan, mint egy zseniális kalandregény legizgalmasabb része, amit, ha olvasol, minden más megszűnik körülötted, csak a reklámszöveg van, egy érzés, ami rabul ejtett. Éppen lapozni készülnél, de nincs hova lapozni. Ekkor kialakul benned egy hiányérzet, egy üresség, aminek eredményeként eléri a szövegíró, hogy felhívj egy telefonszámot, ellátogass a boltjába, megrendelj egy terméket.
Mindezt csak akkor, ha célpiaci személy vagy.
Ha nem vagy célpiaci személy, az egészet szinte észre sem veszed. Nézzük, mi szükséges ahhoz, hogy Te is képes legyél olyan reklámszöveget írni, ami jobban elvarázsolja ügyfeleidet, mint a legizgalmasabb kalandregény.
Merj különbözni a többiektől!
Ha a Te piacodon a reklámszövegek unalmasak, szakmai jellegűek, szárazak, akkor itt az ideje, hogy trendi, izgalmas reklámmegjelenésed legyen!
Egy biztos:
ne másold a konkurenciát semmilyen téren! Ha másolod, akkor csak egy leszel az összes többi közül. Csinálj valami egyedit, mást, különlegeset.
Gyűjtsd be a konkurenseid szóróanyagait, és használd arra, hogy össze tudd vetni a saját reklámanyagodat az ő anyagaikkal, és ha bármelyikre is hasonlít, akkor tudod, hogy vissza kell menned a tervezőasztalhoz.
Mielőtt nekiállnál szöveget írni, pontosan válaszd ki a célcsoportodat!
Ennek legjobb és legegyszerűbb módszere, ha kiválasztasz egy konkrét személyt, aki már vásárolt tőled, és azt szeretnéd, hogy az olyan emberből legyen még sok száz, mint ő, és leírsz mindent, amit csak tudsz róla.
Például:
Ügyfelem neve: Példa Mária
Amit tudok róla: Mindennap a mi kávézónkban reggelizik, és szinte minden hétvégén legalább egyszer eljön családjával hozzánk fagyizni, sütizni (kedvence a somlói galuska).
Marikáról azt tudjuk, hogy 35-40 éves korosztály, középvezető egy nagyobb cégnél. Saját autóval közlekedik, és a közeli lakóparkban lakik. Azért nálunk reggelizik, mert fontos számára a minőségi alapanyagból készült friss reggeli, viszont nincs ideje magának elkészíteni. Nem probléma számára reggelente 1.000-1.500 forintot kifizetni a reggelire. Elsősorban a friss pékárut és a rántottát szereti, mellé szénsavmentes ásványvizet, vagy frissen facsart narancslét kér. A végén pedig egy lattét iszik.
Marika elmondása alapján nagyon fontos számára a kedves kiszolgálás és a mindig friss, minőségi alapanyagból készült étel. Ezen túl kiemelten fontos számára, hogy a kávé a lehető legízletesebb legyen.
Marika elmondása szerint a világ összes kincséért sem menne máshova reggelizni, hiszen itt minden megvan, ami számára fontos. Még egyszer sem találkozott koszos evőeszközzel, pohárral, még egyszer sem érezte úgy, hogy a kiszolgálók rosszkedvűek lennének, mindig mosolyogtak és kedvesek voltak.
Marika nem árérzékeny.
Hétvégente a családjával (2 gyerek + a férje), időjárástól függően, fagyizni vagy sütizni szoktak jönni. A férje kedvence a csapolt, prémium minőségű barna sör, a gyerekek a gyümölcs ízű fagyit szeretik. Marika él-hal a somlói galuskáért.
1: Készítsd el a saját hirdetési szövegedet!
Válaszd ki azt a 3-5 legfontosabb reklámszövegedet, ami a legnagyobb hatást gyakorolja az üzleted eredményére (reklámtábla, weboldal főoldala, valamelyik rendszeres hirdetés), és a fenti módszer segítségével írd át.
2: Folytasd a terv-tény tábla vezetését, a heti tervezést és MEGVALÓSÍTÁST!
A 4. héten megismert terv-tény táblát folytasd! Készítsd el a jövő heti tervet, amit meg fogsz valósítani annak érdekében, hogy a fejlődést tartani tudd.
Kérünk küldd el a megtervezett hirdetési szövegedet, továbbá mellékeld a terv-tény táblád éppen aktuális helyzetét, a következő 1 heti project lapokat és azokat, amiket a múlt héten valósítottál meg. Ezekre kérjük vezesd fel, hogy a megvalósítás hogyan sikerült, milyen eredményeket értél el.
Van néhány alapelv, amit mindenképpen be kell tartanod, ha jó reklámszöveget szeretnél írni.
Fontos! A reklámszövegírásnál nem az a kérdés, hogy mennyi mindent csinálsz jól, hanem az a kérdés, hogy van-e olyan dolog, amit rosszul csinálsz.
Hiába írsz fantasztikus címsorokat, és hiába fogalmazod meg zseniálisan a tartalmat, ha az akciót rosszul készíted el (mi az az "akció"? hamarosan beszélünk róla), vagy hiányos.
Tehát az alábbi alapelvekből, ha egyet is kihagysz, akkor a reklámeszközöd rosszul fog teljesíteni. Viszont ha ezeket az alapelveket betartod, akkor olyan vevőszerző rendszered lesz, amilyenről a konkurenseid maximum álmodozhatnak.
1: Dolgozz át 2-3 korábbi kampányt!
Vedd elő az elmúlt időszak 2-3 legfontosabb reklámját, írd át a most bemutatott módszer szerint, és futtasd le a kampányt újra.
Ez lehet egy szórólap, banner hirdetés, akciós ajánlat a weboldaladon, vagy csak egy egyszerű hírlevél.
Ezek után nézd meg az eredményességet, és vedd észre, mennyivel közelebb hozza az ügyfeleidet a vásárlás állapotához.
2: Folytasd a terv-tény tábla vezetését, a heti tervezést és MEGVALÓSÍTÁST!
A 4. héten megismert terv-tény táblát folytasd! Készítsd el a jövő heti tervet, amit meg fogsz valósítani annak érdekében, hogy a fejlődést tartani tudd.
KRITIKUSAN FONTOS! (Surányi Ferenc üzenete:)
Ugye világos, hogy immáron 6. hete AKTÍVAN dolgoznod kell a céged fejlődésén? Minden héten tervezed a következő heti feladatot és azt a következő héten meg is kell csinálnod, aminek közvetlen hatással kell lennie a céged számaira (bevétel, költségek, profit, stb.).
Tehát ha az elmúlt hetekben folyamatosan megcsináltad a házit, akkor immáron 1,5 hónapja a cégedben jelentős változások egész sorának kellett beállnia és remélem, hogy ennek hatása már érződik is fog. Ha nem, akkor húzz bele, mert le fogsz maradni a közös célunktól (minimum 10-szeres profit növelés 1 év alatt). Ha jól haladsz, akkor gratulálok, csak így tovább!
Kérünk küldd el a terv-tény táblád éppen aktuális helyzetét, a következő 1 heti project lapokat és azokat, amiket a múlt héten valósítottál meg.
Ezekre kérjük vezesd fel, hogy a megvalósítás hogyan sikerült, milyen eredményeket értél el.
Minden reklám elengedhetetlen része a ZSENIÁLIS AJÁNLAT!
Amatőr vállalkozók is tudják ezt, ezért azt a terméket akciózzák, amivel a pénzt kellene keresniük és így születnek a „Minden X% kedvezménnyel!” jelmondatú reklámok, amik a legrövidebb utat jelentik a bukás felé.
Egy igazi cégvezető kidolgoz egy olyan ajánlatot, amin, ha kell, akkor hajlandó akár bukni is, hiszen tudja, hogy ez marketingköltség. Viszont
Egy igazi cégvezető soha nem akciózza le azt a termékvonalát,
amivel pénzt kell keresnie
(kivétel ez alól a raktársöprés modellváltás előtt, vagy olyan alkalmak, amikor fontos, hogy az áru eltűnjön a raktárból), hiszen tudja, hogy ha egyszer leveri a terméke árát, azt szinte lehetetlen a régi szintre visszaemelni.
A reklámszöveg tartalmi elemeiről már beszéltünk 2 héttel korábban. Az ott írtakat kell csak betartanod, viszont a reklámszövegírásnál az egyik legnagyobb kihívás a zseniális címsor megírása.
Ha ezzel megvagy, nincs más teendőd, mint végig fenntartani a figyelmet, és a végén elérni, hogy a potenciális érdeklődő felhívjon, bemenjen a boltodba, vagy éppen megrendeljen egy terméket.
A szövegírásnál ez a kritikus:
Fenntartani a figyelmet.
Mint ahogy korábban már beszéltünk róla, nem az a kérdés, hogy hol vagy képes fenntartani a figyelmet, hanem az a kérdés, hogy van-e olyan pont, amikor ez a figyelem lankad. A reklámszöveged pont annyira jó, mint a leggyengébb része.
Hogyan leszel képes akár oldalakon keresztül fenntartani a figyelmet?
Hamarosan beszélünk róla, de kezdjük az elején, a varázslatos címsoroknál.
Vegyünk végig egy példát, és nézzük meg, hogyan lesz a tervezésből reklámszöveg.
Amikor reklámszöveget írsz, ugyanígy Neked is MINDEN ALKALOMMAL végig kell menni ezen a folyamaton, és LEÍRNI!
Ne csak végiggondold! Ha én leírom minden egyes alkalommal, akkor hidd el, neked sem kell rosszul érezned magad, ha túl bugyutának gondolod, hogy leírd a kézenfekvőt.
Korábban már elkezdtük Példa Mária, mint jó vevő bemutatását, menjünk tovább ezen a vonalon.
Mivel foglalkozik a cég?
Főútvonal mellett levő kávézó, cukrászda, ahol reggelizni is lehet.
Jó ügyfél:
Példa Mária
Amit tudok róla: mindennap a mi kávézónkban reggelizik, és szinte minden hétvégén legalább egyszer eljön a családjával hozzánk fagyizni, sütizni (kedvence a somlói galuska).
Marikáról azt tudjuk, hogy a 35-40 éves korosztály tagja, középvezető egy nagyobb cégnél. Saját autóval közlekedik, és a közeli lakóparkban lakik. Azért nálunk reggelizik, mert fontos számára a minőségi alapanyagból készült friss reggeli, viszont nincs ideje reggel magának elkészíteni. Nem probléma számára reggelente 1.000-1.500 forintot kifizetni a reggelire. Elsősorban a friss pékárut és a rántottát szereti, mellé szénsavmentes ásványvizet vagy frissen facsart narancslét kér. A végén pedig egy lattét iszik.
Marika számára nagyon fontos a kedves kiszolgálás és a mindig friss, minőségi alapanyagból készült étel. Ezeken túl kiemelten fontos számára, hogy a kávé a lehető legízletesebb legyen.
Marika (elmondása szerint) a világ összes kincséért sem menne máshova reggelizni, hiszen itt minden megvan, ami számára fontos, és még egyszer sem találkozott koszos evőeszközzel, pohárral, és még egyszer sem érezte úgy, hogy a kiszolgálók rosszkedvűek lennének, mindig mosolyogtak és kedvesek voltak.
Marika nem árérzékeny.
Hétvégente a családjával (2 gyerek + a férje) – időjárástól függően –, fagyizni vagy sütizni jönni. A férje kedvence a csapolt, prémium minőségű barna sör, a gyerekek a gyümölcsízű fagyit szeretik. Marika él-hal a somlói galuskáért.
Bármikor írsz szöveget, maga a szövegírás csak a legutolsó lépés!
Soha ne állj neki úgy szöveget írni, hogy "Na, akkor itt az üres lap meg a toll. Mit írjak?"
Ez csak az utolsó lépés lesz. Első lépés, hogy megfogalmazod és pontosan leírod, hogy mi a célod az adott reklámeszközzel.
Emlékszel? Mi a különbség az álom és a cél között?
A célnak van határideje és pontosan mérhető. Tehát, amikor megfogalmazod a célodat, pontosan írd le, hogy mit vársz az adott reklámeszköztől!
Például:
A most készülő szórólaptól azt várom, hogy legalább 200-an beregisztráljanak a honlapomon keresztül, és legalább 30-an vásároljanak. Mindezt 1 hónapon belül.
Van egy alap könyv, amit ha még nem olvastál, akkor mindenképpen pótold be. Ez pedig Micheal Gerber: V-mítosz (Bagolyvár Kiadó).
Gerber azt mondja a könyvében, hogy:
„Ne a cégedBEN dolgozz, hanem a cégedEN!”
Ez számomra azt jelenti, hogy ha valaha is szabad akarok lenni, akkor ahhoz nem elég egy sikeres cég, de az is kell, hogy a cég nélkülem is sikeres tudjon lenni. Ha az egészet magamra építem, és tőlem sikeres a vállalkozásom, akkor lehet bármennyi pénzem, soha nem fogom tudni élvezni, mert a cégem csak akkor működik, ha én is ott vagyok.
A reklámszöveget úgy kell megírni, hogy magára vonja a CÉLPIAC figyelmét!
Nagyon fontos!
A reklámszövegnek nem célja, hogy mindenki figyelmét magára vonja!
Csak az a célja, hogy a célpiac odafigyeljen.
Célja, hogy megtartsa a célpiac figyelmét, és a végén rávegye a célpiac képviselőit, hogy valamit tegyenek. Például hívjanak fel egy telefonszámot, vagy regisztráljanak egy weboldalon, vagy vegyenek meg egy terméket.
Tehát a jó szöveg megfelel a következő elvárásoknak:
-
magára vonja a célpiac figyelmét
-
megtartja a figyelmet
-
akcióra buzdít
Kicsit más és pontosabb megfogalmazásban:
A reklámszöveged eredményessége =
figyelem megragadásának képessége, figyelem megtartásának képessége, akcióra buzdítás képessége
Bármelyik pontnál is vérzik el a reklámszöveged, a végeredmény nagyon gyenge lesz. Viszont ha a reklámszöveged képes a célpiac figyelmét magára vonni, azt megtartani, és a végére akcióra buzdítani, akkor egy olyan eszköz lesz a kezedben, amiről a konkurenseid még csak álmodni sem mernek.
Mi az egésznek a kulcsa? A tesztelés, mérés.
Az emberi elme úgy működik, mint egy tehervonat.
Ugyanúgy, mint egy tehervonat, nagyon lassan képes gyorsulni,
nagyon lassan képes lassulni, nagyon nehezen kanyarodik.
Ez azt jelenti, hogy a reklámszövegednek képesnek kell lennie a gondolkodásomat terelni, viszont mindezt csak nagyon lassan teheted. Ha túl gyorsan teszed, akkor egyszerűen „leakadok”, azaz elveszíted a figyelmemet, és a reklámszöveged hatásossága nulla lesz.
Ezt az elvet figyelembe véve, nagyon fontos, hogy tudd, milyen környezetben fogom olvasni a reklámszövegedet, tudnod kell, milyen gondolatok járnak a fejemben, és ha ezt meghatározod, és tudatosan, de lassan vezeted a figyelmemet, akkor bárhova el tudsz juttatni.
Példa:
Adott egy cég, amelyik táplálékkiegészítőket forgalmaz.
Rádióreklámmal szeretne hirdetni. Célpiaca olyan menedzser életet élő emberek, akik egész nap rohannak, nincs idejük rendesen ebédelni, ezért gyakran esznek gyorsétteremben, vagy állnak meg benzinkúton egy-egy tartósítószerben tocsogó szendvicsre.
1.) Jól meghatározott stratégiai célok és rövid távú célok
Ezzel kezdtük! Azt mondtuk, hogy az első lépés a saját személyes célod meghatározása. Itt levezettük, hogy mikorra mekkora összeggel kell rendelkezned, és ehhez milyen havi bevételre van szükséged.
Ezek után meghatároztuk a céges céljaidat, ami pontosan megmutatja, mikorra, milyen eredményt kell a cégednek produkálnia.
2.) Egy jól működő rendszerhez szükséges egy fejlődési ütemterv
Jó hírem van! Ha a házi feladatot megcsináltad, akkor ez is megvan. Elkészítetted a céged jövőbeni szervezeti felépítését, és elgondolkodtál azon, mi szükséges a szervezet fejlesztéséhez (milyen szoftver, milyen iroda, mekkora raktár, milyen gépek stb.) és ehhez tartozik még egy terv-tény tábla, amiből szinte forintra pontosan nyomon tudod követni a fejlődés ütemét.
1: Készítsd el a saját hirdetési szövegedet!
Dolgozd át a jelenlegi reklámtevékenységed egyik apró részét a fenti szövegírási módszerrel, és kezdd el tesztelni.
2: Folytasd a terv-tény tábla vezetését, a heti tervezést és MEGVALÓSÍTÁST!
A 4. héten megismert terv-tény táblát folytasd! Készítsd el a jövő heti tervet, amit meg fogsz valósítani annak érdekében, hogy a fejlődést tartani tudd.
Kérünk küldd el a megtervezett hirdetési szövegedet, továbbá mellékeld a terv-tény táblád éppen aktuális helyzetét, a következő 1 heti project lapokat és azokat, amiket a múlt héten valósítottál meg. Ezekre kérjük vezesd fel, hogy a megvalósítás hogyan sikerült, milyen eredményeket értél el.
Írd le, hogy a jó vevődnek mi a problémája, miért nálad vásárol!
Például:
Példa Mária azért jár minden reggel hozzánk, mert a munkájából kifolyólag nincs ideje bevásárolni és reggelente olyan reggelit készíteni, amit szeretne (friss, forró, ropogós pékáru, friss tojásból készült rántotta, facsart narancslé), viszont nagyon fontos számára az egészséges táplálkozás, ezért szóba sem jöhet a gyorsétterem, vagy a benzinkutakon kapható szendvicsek. Nagyon fontos számára, hogy a lehető legrövidebb idő alatt tudjon kényelmesen megreggelizni, viszont a gyorsaság nem mehet a minőség rovására.