12.3. Hol kell most tartanod, mire van még szükséged?
Valami ehhez hasonló működési rendszert kell felvázolnod:
Mire van még szükséged?
Például: partnermarketing 2 esetén, tegyük fel, hogy nem tudjuk, mekkora listát használt a partnerünk, csak azt látjuk, mennyi érdeklődő érkezett tőlük (érdeklődő: valamilyen adatát megadta, amivel kinyilatkoztatta, hogy a termékünk/szolgáltatásunk valamilyen szinten lehet, hogy érdekli. Gyakorlatban például feliratkozott a hírlevél listánkra, vagy megadta a nevét, telefonszámát az üzletünkben stb.). |
|
|
Érdemes elolvasni a részletes leírást is!
Tegyük fel, hogy az elmúlt 1 hónapban hozott 40 érdeklődőt. A másik partner pedig 370-et. Melyik partnerre érdemes nagyobb hangsúlyt fektetni? Eddigi adataink alapján azt látjuk, hogy a 2-es partnerre, viszont ha nyomon követjük azt is, hogy egyes partnerektől jövő érdeklődők milyen arányban válnak vásárlóvá, lehet, hogy meg fog fordulni az arány.
Tegyük fel, hogy a 370 érdeklődőből 1 hónap múlva csak 4-en vásároltak, akiknek az átlagos kosárértéke (átlagosan mennyi pénzt költöttek egy vásárlás alkalmával) 17.000 forint, viszont a másik partnertől, akitől csak 40 érdeklődő jött, behozott 6 vásárlót, akiknek az átlagos kosárértéke 29.000 forint.
Ez a lehetőség a gyakorlatban is sokszor előfordul, ezért nagyon fontos, hogy nem elég csak az érdeklődők számát figyelni, de nézned kell azt is, hogy honnan érkeznek azok az érdeklődők, akikből azután jobb minőségű és több vevő lesz.
A leggyakoribb eset, ahol kifejezetten érdemes ezt figyelni, az a különböző hirdetések. Eddigi tapasztalatom alapján radikális különbségek jöhetnek ki az egy-egy újság-, internet-, rádióhirdetések stb. között.
Ugyanígy össze lehet és össze kell hasonlítani az ügyfelek számát és minőségét egy-egy reklámszöveg között.
Egyik hónapban készíts egy típusú szórólapot, és nézd meg, milyen hatást érsz el, a következő hónapban ugyanarra a területre szórj ki egy másik típusút. A különbség, meg fogod látni, óriási lesz mind az érdeklődők számában, mind pedig az érdeklődők minőségében.
Amint ezt megteszed, egy nagyon fontos fordulóponthoz fogsz érkezni. Te már nem vállalkozó vagy, hanem igazi CÉGVEZETŐ, aki rendszert épít, rendszert üzemeltet, tesztel, és hatékonyságot javít.
Nem mindenki érdemli meg a jólétet!
Néhányszor már érintettem ezt a területet, de itt az ideje, hogy megbeszéljünk egy fontos kérdést: Nem mindenki érdemli meg a jólétet, az átlagon felüli jövedelmet, a rendszeres tengerparti nyaralásokat, a jó autót, nagy házat.
Annak idején a szüleinktől még azt tanultuk, hogy a kemény munka meghozza gyümölcsét. Ez a XXI. században már távolról sem igaz. A kemény munka egyetlen gyümölcse ma a túlélés (TÚLélés), de semmi esetre sem a kimagasló jólét. Ezt úgy fogalmaztam meg magamnak, hogy kimagasló dolgokat csak akkor érdemlek meg, ha kimagaslóan nagy a teljesítményem. A kérdés már csak az, hogy mitől lesz kimagasló a teljesítmény, ha nem a munkától. Erre a válaszom ez:
TELJESÍTMÉNY = Mit x Hogyan x Csinálok
Videó erről:
MIT?
A teljesítmény nagymértékben függ attól, hogy mivel foglalkozol. Teljesen más teljesítményt lehet elérni, ha ugyanakkora elánnal árulsz krumplit egy tanyasi kis falu piacterén, mintha létrehozol egy ékszer nagykereskedelemmel foglalkozó céget.
A teljesítményed egyik fő tényezője, hogy MIT csinálsz, mivel foglalkozol. Ha olyan dologgal foglalkozol, aminek egyszerűen nincs értelme, mert lehetetlen vele eredményt elérni, akkor nem vagy jogosult az átlagosnál jobb életre.
HOGYAN?
Milyen minőségben folytatod azt, amivel foglalkozol? Lehet krumplit is árulni a kis faluban úgy, hogy egy zsákba beledobálod a krumplit, kirakod egy asztalra, és egy lapra ráírod, hogy krumpli eladó, de árulhatod úgy is, hogy megtisztítod, rendes táblát készítesz hozzá stb.
Tehát a teljesítményed másik fő tényezője, hogy milyen minőségben végzed azt, amivel foglalkozol.
Vedd észre, hogy az egyes tényezők között szorzásjel van! Hiába foglalkozol valami fantasztikusan jó dologgal, ha átlagos minőségben végzed azt, csak és kizárólag átlagos életre vagy jogosult. (Mi az átlagos élet ma? Nézz körbe az utcán, és meglátod. Idegileg kimerült, megfáradt, összetört, egyik napról a másikra élő emberek, akik közben iszonyatosan sokat dolgoznak).
CSINÁLOK
Na, ebben szinte mindenki a maximumhoz közeli szintet hozza. A „csinálod” jelenti a munkád mennyiségét, azaz, mekkora energiát ölsz abba, amivel foglalkozol. Itt viszont van egy apró dolog, amit észre kell venned. Ma mindenki hülyére dolgozza magát, azaz, ha Te is apait-anyait beleadsz, az csak és kizárólag az átlagra lesz elegendő, azaz átlagos dolgokra vagy jogosult.
Mi a megoldás?
Egyáltalán nem az, hogy éjjel-nappal dolgozol. A megoldás az, hogy olyan dologgal foglalkozol (MIT), ami kimagaslóan nagy lehetőségeket rejt. Azt kimagaslóan magas szinten (HOGYAN) űzöd.
Fontos! Nem az a kérdés, hogy milyen magas szinten űzöd, hanem az a fontos, hogy mennyivel magasabb szinten, mint az átlag. Ha az átlag egy 10-es skálán csak 2-es szinten van a HOGYAN-ban, akkor messze kimagasló teljesítményt fogsz tudni produkálni, ha ezt felfejleszted, 5-ös szintre, viszont hiába dolgozod magad halálra, és érsz el mondjuk egy 9-es szintet, ha mindenki 9-es szintet ér el a munka mennyiségében.
Az én megoldásom:
Arra fókuszálok, amire mások nem, ez pedig a MIT és a HOGYAN. Mindig nagyon alaposan megnézem, mivel foglalkozom, és az energiáim nagy részét abba fektetem, hogy a lehető legmagasabb minőségben végezzem (HOGYAN). Ha ezeket megtettem, akkor az átlagnál jóval kevesebb munkával is kimagasló eredményt tudok elérni.
Hogy kapcsolódik ez a mostani témánkhoz?
Nézz körbe és nézd meg, hogy mindenki dolgozik a cégéBEN. Reggeltől estig húzza az igát, ahelyett, hogy az energiáinak egy részét arra fordítaná, hogy építsen egy traktort.
Ha szeretnél jobban élni, akkor azért dolgozz meg, de ne úgy, hogy még többet dolgozol a cégedBEN, hanem úgy, hogy rendszert építesz, ami aztán dolgozik helyetted. Ha ezt megtetted, nincs más dolgod, mint a rendszert üzemeltetni (ülni a traktoron, és az majd húzza az igát. Sokkal jobb a traktoron ülni, nyomni a gázt, kormányozni és közben a tájban gyönyörködni, mint az igát húzni, és a nap végén a teljesítmény is sokkal nagyobb).
Építs rendszert és üzemeltesd!
Csak így leszel jogosult az átlagnál jobban élni, kevesebbet dolgozni, és élvezni az életet.