6.5. Tippek
Tipp 1: Az automatizmusok megtervezésénél próbáld modellezni a működő cégedet. Ha egy ügyfél érdeklődött valamilyen termék iránt, és adtál neki egy egyedi ajánlatot, akkor átlagosan hány napon belül jött vissza? 3 napon belül? Akkor az automatizmust állítsd 3 napra, és az ajánlatadás után 3 nap múlva jelezze a kollégának, hogy hívja fel az érdeklődőt, és segítsen neki a döntése meghozatalában. |
|
|
Érdemes elolvasni a részletes leírást is!
Tipp 2:
Úgy fogalmazz, ahogy azt az életben is teszed!
Ha automata levelet állítasz be, úgy fogalmazz, mintha személyesen írnál az ügyfélnek levelet. A legjobb megoldás az, ha a levél megírásánál úgy fogalmazol, hogy elképzelsz egy képzeletbeli vásárlót, és neki megírod a levelet, mintha tényleg elküldenéd. Ha készen vagy vele, utána berakod automatizmusba.
Tipp 3:
Figyelj az E/2-re!
Amikor automata levelet írsz, könnyen eshetsz abba a hibába, hogy T/2-ben fogalmazol, hiszen ügyfeleknek írsz.
Tipikus hiba a megszólításnál:
"Kedves Ügyfeleink!"
Ügyfeleink? Én egyedül olvasom az e-mailt... Innentől kezdve nagyon nehéz elérni, hogy az ügyfél azt érezze, vele egyedileg foglalkozunk (márpedig egy jó automatizmus eléri, hogy az ügyfél úgy érezze, vele egyedileg foglalkozunk).
Tipp 4:
Vállald fel a személyed!
Az emberek nem bíznak cégben! Az emberek csak egy másik emberben bíznak. Ha Te nem egy multi cég vagy, akkor ne a céged vagy a csapatod nevében írj, hanem a magad nevében.
Mögöttem is több munkatárs áll, és a kommunikációnak egy jelentős részét nem személyesen én koordinálom, mégis az e-maileket – néhány kivételtől eltekintve – én írom alá, az én nevemmel megy ki.
Ne használd a következő aláírásokat:
-
X Kft. csapata
-
X Kft.
Úgy írd meg a levelet, mintha Te küldenéd személy szerint az ügyfélnek, és írd alá a neved, illetve azt az elérhetőséget, amire nem gond, ha az ügyfelek írnak, és tudsz velük foglalkozni.