6.6. Rendszer építés - Veszélyek
Veszély 1 Túl összetett rendszert akarsz csinálni elsőre: Ha nem vagy gyakorlott rendszertervező, akkor elsőre nagyon egyszerű, kicsi, könnyen kontrollálható automatizmust tervezz! Ne akarj rögtön űrhajót építeni, ha a roller megtervezése is gondot okoz. Először tervezz egy rollert, aztán lépésenként eljutunk az űrhajóhoz. |
|
|
Érdemes elolvasni a részletes leírást is!
Veszély 2
Kilépsz az automatizmusból:
Ha egyszer felállítottál egy automatizmust, még véletlenül se lépj ki belőle!
-
Ha az ügyfélnek az ügyfélszolgálattal kell időpontot egyeztetnie, akkor ne tudjon Téged felhívni időpont egyeztetés miatt, mert rendszeren kívüli lesz az ügyfél.
-
Ha az árajánlatot írásban kell megkapnia, akkor ne adj ajánlatot szóban stb.
Ne lépj ki az automatizmusból, mert az egész rendszer felborul.
Veszély 3
Felületesen tervezel:
Nagyon figyelj arra, hogy ha a rendszert megtervezed, főleg ha élőmunkát is igényelni fog, hogy 100%-ban egyértelműen és konkrétan határozd meg a lépéseket.
Például, ha egy értékesítőnek az a feladata, hogy az ügyfelet kifaggassa kedvenc autójáról, akkor egy olyan felmérőlapot adj a kezébe, amiben szinte csak x-elni lehet. Minél kisebb az önálló döntéshozás lehetősége, annál jobban koordinálható a rendszer.
Ha telefonhívásra kerül a sor, szóról szóra határozd meg, hogy hogyan kell telefonálni.
-
Hogyan mutatkozik be?
-
Hogyan szólítja meg az ügyfelet?
-
Tegeződik vagy magázódik?
-
Milyen kérdéseket és milyen sorrendben tesz fel?
-
Mikor van vége a beszélgetésnek?
-
Hogyan válnak el egymástól?
Ha nem szabályozod le a lépéseket 100%-ig, akkor az emberek el fognak kalandozni, önálló döntéseket hoznak, ezzel felborítják a rendszert, és vége a rendnek, mérhetőségnek.