Moderator© Értékesítési Rendszer oldalát Juhász Attila kezeli. Sütik is vannak, nyilván. Rendben!
Menü

RendszerÉpítő HELP!

11.2. Tartalom

A reklámszöveg tartalmi elemeiről már beszéltünk 2 héttel korábban. Az ott írtakat kell csak betartanod, viszont a reklámszövegírásnál az egyik legnagyobb kihívás a zseniális címsor megírása.

Ha ezzel megvagy, nincs más teendőd, mint végig fenntartani a figyelmet, és a végén elérni, hogy a potenciális érdeklődő felhívjon, bemenjen a boltodba, vagy éppen megrendeljen egy terméket.

A szövegírásnál ez a kritikus:

Fenntartani a figyelmet.

 

Mint ahogy korábban már beszéltünk róla, nem az a kérdés, hogy hol vagy képes fenntartani a figyelmet, hanem az a kérdés, hogy van-e olyan pont, amikor ez a figyelem lankad. A reklámszöveged pont annyira jó, mint a leggyengébb része.

 


Hogyan leszel képes akár oldalakon keresztül fenntartani a figyelmet?

Hamarosan beszélünk róla, de kezdjük az elején, a varázslatos címsoroknál.

Érdemes elolvasni a részletes leírást is!


1.) A címsor: szelektál és figyelmet ébreszt.


1.1.) A kiváló címsor szelektál!

 

Egyáltalán nem cél, hogy a reklámszövegedet mindenki végigolvassa. Csak az a cél, hogy minden potenciális érdeklődő azonnal felkapja a fejét, és a legnagyobb reklámzajban is észrevegye a Te hirdetésedet.

A címsor szerepe, hogy magára vonja a CÉLPIACI SZEMÉLYEK figyelmét.


1.2.) Megoldások

KÉRDÉS típusú címsor:

„Vajon az olcsó abroncs is képes megmenteni a családját, ha szükséges, vagy éppen most készül veszélybe sodorni az épségüket néhány ezer forint megtakarítása mellett?”

 

Egy címsornak nem kell feltétlenül rövidnek lenni, mint ahogy a fenti ábra is mutatja.

Tipp: Tudd, hogy mik a kulcsszavaid, és azt, ami a leginkább megüti a célpiacod figyelmét, tedd a mondat elejére. Ebben az esetben az „olcsó abroncs” a kulcsszó.

Tipp: Mindig tudd, hogy milyen érzést akarsz kiváltani a címsorral. Ezzel a címsorral a cél, hogy a gumiabroncs vásárlás előtt álló, árérzékeny ügyfelet elgondolkoztassuk, hogy az olcsó termékkel családja épségét veszélyezteti.

 

Ezt a címsort akkor fogod eredményesen használni, ha olyan célpiacra irányítod, ahol a vevők problématudata a meggondolatlanságból vagy tudatlanságból fakadóan alacsony. 

Néhány példa:

  • táplálkozás, életmód

  • szülők, párkapcsolat

  • nagy értékű ingatlan, ingóság szervizelés, karbantartás

  • megelőzés

 

Ezen túl bármilyen olyan piac, ahol az ügyfél könnyedén választja az olcsóbb, egyszerűbb megoldást a jobb, tartósabb helyett.


IDÉZET típusú címsor:

„Büszke vagyok a cégemre...”

Az idézet jellegű címek kivételesen nagy hatékonysággal vonják magukra a célpiac figyelmét, ezért is ez az egyik kedvenc címsor-mintám.

Itt is fontos, hogy tudd, milyen érzést szeretnél kiváltani a célpiacodból. Én személy szerint igyekszem vágyakozást kiváltani. Tehát olyan idézetet szeretek használni, amit a célpiac nem mondhat el magáról, de nagyon vágyik rá, hogy igaz legyen.

Ha valahol ezt a címsort használnám, akkor a célpiacom a fenti idézettel a „jelenleg nem vagyok büszke a cégemre” típusú vállalkozó lenne.

Ez a címsor kiválóan működik olyan piacon, ahol a vásárlás motivációja a vágyakozás.

 

Néhány példa:

  • fogyás, egészséges életmód

  • szépség, divat

  • státusz szimbólumnak számító termékek

  • élvezeti cikkek, luxus

  • hosszú távon, nyomasztó problémák kezelése esetén (cég, magánélet, munka, szülő, párkapcsolat stb.)

 


SZÁM típusú címsor:

"torvásárlás, ahogy ne csináld: 17 tipp, hogyan dobd ki az ablakon a pénzed bútornak látszó tárgyakra."

A számok használata a címsorban jelentősen képes növelni a figyelmet, viszont ügyelj arra, hogy itt is pontosan meghatározd, kinek a figyelmét szeretnéd megragadni.

Egyes tapasztalatok szerint a számok esetében jobb páratlan számot használni, mert állítólag az emberi agy hitelesebbnek érzékeli a páratlan számot, mint a párosat.

Tipp: Címsor megírásánál nehéz előre eldönteni, hogy a negatív vagy a pozitív jellegű címsor működik jobban, az viszont biztos, hogy valamelyik sokkal jobban teljesít, mint a másik. Ezért, ha van rá mód, akkor mindenképpen teszteld ugyanannak a címsornak a negatív, illetve a pozitív kicsengésű verzióját.

"NE VEGYÉL BÚTORT, amíg ezt nem olvastad: 17 tipp, amire, ha odafigyelsz, garantáltan megtalálod álmaid bútorát!"

Jelen helyzetben a pozitív kicsengésű verzió valahogy így hangozhat.

Tipp: A címsor elején található NE VEGYÉL BÚTORT felszólítást fogja az érdeklődő először elolvasni, ami a legtöbb piacon olyan meghökkentő, hogy az átlagnál sokkal erősebb és tartósabb figyelmet képes kiváltani.


MEGSZÓLÍTÁS típusú címsor:

„Alulfizetett munkavállalók, figyelem!”

A megszólítás jellegű címsorok olyan piacon működnek jól, ahol a célpiac képviselőinek közös ellenségképe van, ennek eredményeképpen bajtársias érzelmek kötik őket egymáshoz. Az ilyen célpiac esetében ez a fajta megszólítás azért vált ki az átlagnál jóval nagyobb figyelmet, mivel a célpiaci személyeknél azt a reményt váltja ki, hogy itt van valami, ami végre elindíthatja az ő „forradalmukat”, és végre változást hozhat.

Ilyen célpiac lehet:

  • munkavállalók (ellenségkép: kizsákmányoló, elnyomó, zsarnok felső vezetés)

  • cégvezetők (ellenségkép: multi, aktuális kormány, világgazdasági helyzet)

  • nyugdíjasok (ellenségkép: aktuális kormány, aki nem ad magasabb nyugdíjat)


VÁGYAKOZÁS típusú címsor:

„Szeretnék végre egy nyugodt hétvégét, amikor valóban pihenhetek...”

Ha olyan célpiacra célzol, ahol a vevőd régóta szeretne kitörni valamilyen helyzetből, illetve régóta szeretne egy célt elérni, akkor kiváló megoldás lehet számodra egy ilyen címsor.

Célja, hogy a célpiaci személyekben újra felidézze, illetve tovább erősítse a vágyat.

 

Reklámod célja lehet:

  • fogyókúra, egészség, szépség, kikapcsolódás, szórakozás

  • luxustermékek

  • hosszú ideje nyomasztó terhek alól való felszabadulás vágya (pl.: hitelt hosszú ideje, nehézségek árán fizető, illetve nehéz helyzetben levő emberek)

 


AGGÓDÁS típusú címsor:

 

„Mit tegyek, hogy a gyerekem ne kerüljön rossz társaságba?”

Kevés olyan piac van, ahol állandó félelem nyomaszt, viszont ha ilyen piacon dolgozol, akkor a legjobb lehetőség, hogy magadra irányítsd a piacot, egy ilyen címsor használata.

Lézerpontossággal céloz, és a lehető legnagyobb figyelmet tudod kiváltani a célpiacból. Ha jól eltalálod ezt az érzést, szinte biztos, hogy a célpiacod teljes figyelmét a reklámszövegedre fogja fókuszálni.


MEGDÖBBENTÉS típusú címsor:

 

„A cégvezetőt holtan találták az irodai forgószékében”

Számos olyan piac van, ahol a problématudat adott, viszont más problématudatok elnyomják azt, és így nehezen veszi rá magát a célpiac, hogy tegyen valamit.

Ennek legnyilvánvalóbb esete a cégvezető, illetve menedzser típusú életet élő emberek, akik évtizedeken keresztül kizsákmányolják magukat, tudnak róla, mégsem tesznek ellene semmit, pedig tisztában vannak a kockázattal.

Az ilyen típusú célpiacot valamilyen megdöbbentő címsorral lehet kimozdítani, aminek eredményeképpen elérjük, hogy komolyan vegye az egyre erősödő problémát.

 

Ilyen célpiac lehet:

  • káros szenvedélyek

  • veszélyes munkát végzők

  • kizsákmányoló életet élők

  • krónikus elhízással küszködők

 

„Saját otthonában rabolták ki a családot, miközben a szülők és két kisgyerekük is ágyukban aludtak”

A megdöbbentés ugyanilyen hatással van olyan célpiac esetén, ahol a potenciális vásárló egyszerűen nem akar szembesülni a valós kockázattal, amit figyelmetlensége, vagy egyszerűen az információhiánya okoz.


TITOK típusú címsor:

 

„BIZALMAS! Csak a címzett bonthatja fel!”

Ha a célpiacodat nehezen tudod elérni, például nagy cégek vezetőit, akkor eredményes lehet egy nagyobb boríték, ami úgy néz ki, mintha valami fontos küldemény lenne, és ráírod, hogy „Csak a címzett bonthatja ki!”. Ezt garantáltan nem fogja a titkárnő felbontani, és a többi reklámanyaggal együtt a kukába dobni.

Üres boríték: Az egyik leginkább kedvelt szórólapozási technikám. Fogd meg a szórólapodat, tedd be egy üres borítékba, és zárd le. Ne írj rá semmit, csak egyszerűen dobd be a postaládába. Lehetetlen, hogy ne bontsa ki az, aki kézbe fogja. Míg a többi szórólap a kukában végzi, a tiédet óriási kíváncsiság mellett fogják kibontani. 


NEVÉN SZÓLÍTVA típusú címsor:

 

„János! Ezt nem rólad írták?”

A címsorok királya!

Ha olyan érdeklődő nyilvántartást használsz, aminek köszönhetően az érdeklődőt nevén tudod szólítani, akkor egy olyan fegyvered lesz, ami minden máson túltesz. Ezt használhatod a keresztnevével, a teljes nevével, cégnevével, becenévvel.

 

Érdemes megnézni a véleményeket is!

Erről még nem érkezett vélemény.
Írd meg a véleményed!